صفحه اصلی ورود جستجو ارتباط با ما
امام حسين(ع):هركس از روى نافرمانى و معصيتِ خداوند كارى را انجام دهد، آنچه را آرزو دارد سريع تر از دست مى دهد و به چيزي که از آن ميترسد مبتلا مى گردد.

هفته‌نامه پرتو

 

شماره 862 هفته نامه پرتو سخن

چهارشنبه 26 اسفند 95

برای دریافت کامل هفته نامه، اینجا کلیک کنید

 

يادداشت

گفتگوی صمیمی دکتر رحیم پور با جوانان (بخش اول)
شاخص‌هاي انقلابي‌گري از نگاه امام خميني(ره)
بيانات ر‌هبر معظم انقلاب
محمدرضا باقرزاده
عبدالصالح شمس‌اللهي

پيوندها

   قبس

 

 

 

 

دشمنی صهیونیسم با انقلاب اسلامی (بخش اول)

به گذارش دفتر ارتباطات فرهنگی قوم یهود از دشمنان دیرینه اسلام به شمار می رود، زیر بناهای فکری ناسالم یهود و انحرافات ایشان در عمل و گفتار موضوعاتی هستند که آیاتی از قرآن کریم بدان‌ها اختصاص یافته است .

علت این کج‌روی‌ها را می‌توان به طور اختصار در فقدان وجدان مذهبی که هدایت‌گر انسان به سوی صراط مستقیم است، دانست. از سوی دیگر توهم برگزیدگی(בחירת עם) در این قوم یک فرهنگ دیرینه است که منجر به عمق انحراف آنها شده است. سه فرقه عمده یهودی (یهودیت ارتودوکس، یهودیت محافظه کار و یهودیت رفرم) معتقداند که یهودیان توسط خدا برای هدفی برگزیده شده‌اند .

آنها با رسول گرامی اسلام به جنگ برخاستند و با مشرکان و کفار قریش دست به توطئه‌های مختلفی زدند . اکنون نیز که قرنها از رسالت پیامبر خاتم می‌گذرد، صهیونیسم جهانی یکی از دشمنان سر سخت دنیای اسلام است.

جمهوری منهای اسلام

رژیم غاصب صهیونیستی با نفوذ در مراکز حکومتی جهان و تصرف عدوانی سرزمین فلسطین قصد نابودی تمام عیار اسلام و گزاره‌‌های فرهنگی ، مذهبی و ملی آن را دارد. دشمنی صهیونیسم جهانی با انقلاب اسلامی ایران برگرفته از «اسلامیت» نظام است. زوایای این مدعا پس از تورق تاریخ به خوبی آشکار می‌گردد.

معمار کبیر انقلاب امام خمینی «ره» از مقاصد شوم آنها آگاه بودند که فرمودند: «یک دسته دشمن نیستند، از روی نادانی کار دشمن را می‌کنند. یک دسته هم دشمن‌های سرسخت هستند که می‌خواهند این جمهوری اسلامی نباشد؛ هرچه می‌خواهد باشد؛ جمهوری باشد، جمهوری دمکراتیک باشد، جمهوری هرچه می‌خواهد باشد، جمهوری خلق باشد، اما اسلام نباشد، برای این‌که اگر جمهوری اسلامی شد و قانون، قانون اسلامی شد، دیگر برای آن ارباب‌ها راهی پیدا نمی‌شود و آن وقت به عقیده آقایان، ما دیگر باید از قافله تمدن و از کشورهای متمدن کناره بگیریم حتماً! باید کلاه آمریکا را سرمان بگذاریم و اگر این نشد، دیگر ما مرتجع هستیم و باید کناره بگیریم، دیگر منزوی هستیم! عمالشان به این‌راه افتادند که لازم نیست جمهوری «اسلامی» باشد، بلکه «جمهوری» باشد، «جمهوری ایرانی» باشد، «جمهوری دمکراتیک» باشد.

این‌ها می‌خواهند یک مملکت غربی برای شما درست کنند؛ آزاد هم باشید، مستقل هم باشید، اما نه خدایی در کار باشد و نه پیغمبری و نه امام زمانی و نه قرآنی و نه احکام خدا و نه نمازی و نه هیچ چیز. هرجا که گفتند: «جمهوری»، بدانید که توطئه در کار است، هرجا که اسم اسلام را نیاوردند و مثلا گفتند: «جمهوری دمکراتیک»، بدانید توطئه در کار است، بدانید منهای اسلام است، آزادیِ منهای اسلام است، استقلالِ منهای اسلام است. »

صهیونیست‌ها قبل از انقلاب اسلامی با نفوذ استراتژیک در نقاط حساس خاورمیانه برنامه تاراج منطقه را داشتند و تنها دشمن آنها علمای مبارز شیعه بودند . اما با پیروزی انقلاب اسلامی دشمن اصلی واساسی آنها وجه اسلامیت انقلاب اسلامی ایران شد. دراین نوشتار مختصری از علل و چرایی این دشمنی را به صورت مبنایی و مصداقی بحث خواهیم کرد.

تاریخچه نفوذ صهیونیسم در خاورمیانه

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سرنگونی رژیم پهلوی صهیونیست‌ها بر این نظر بودند که اسلام نمی‌تواند عامل و یا محرکی باشد برای قیام بر علیه حکومت‌های ظالم و مستکبر جهان و نظام‌های دیکتاتوری، اما پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران رشته توهمات آنها پاره شد وبه یک باره متوجه سرنگونی نظامی شدند که سال‌ها برای استفاده از موقعیت استراتژیک آن هزینه کرده بودند. آنها برای غارت اموال، غصب املاک، تهاجم به فرهنگ و تحریف مذهب نقشه‌ها داشتند چراکه به خوبی می‌دانستند خاورمیانه و خصوصا ایران مهد تمدن‌های اصیل و به تبع هنرهای بی بدیل است. آنها وجب به وجب خاورمیانه را رصد کرده بودند و برای دست یافتن به قلب جهان از هیچ کاری کوتاهی نمی‌کردند. صهیونیست‌ها به جهت زیاده خواهی ودنیا پرستی خود نقطه‌ی مرکزی جبهه‌ی باطل هستند.

تاراج خاک خاورمیانه

رژیم صهیونیستی پس از تصرف عدوانی سرزمین فلسطین ادعاهایی بر پایه دین، تاریخ و وعده تورات در مورد مالکیت سرزمین‌های واقع در بین دو رود نیل تا فرات مطرح می‌کند. و استناد آنها به این فقره از تورات امروزی است: «هر جا که‌ قدم‌ بگذارید به‌ شما تعلق‌ خواهد داشت‌. مرزهایتان‌ از بیابان‌ نِگِب‌ در جنوب‌ تا لبنان‌ در شمال‌، و از رود فرات‌ در مشرق‌ تا دریای‌ مدیترانه‌ در مغرب‌ خواهد بود.

هیچکس‌ یارای‌ مقاومت‌ با شما را نخواهد داشت‌، چون‌ خداوند، خدایتان‌ همانطور که‌ قول‌ داده‌ است‌ هر جا که‌ بروید ترس‌ شما را در دل‌ مردمی‌ که‌ با آنها روبرو می‌شوید، خواهد گذاشت‌. » چشم طمع به این دو رود و دیگر نقاط استراتژیک خاورمیانه از اهداف و برنامه‌های مهم صهیونیست است چرا که خاورمیانه و من جمله ایران صرفاً به جهت آب حائز اهمیت نیست هرچند که آب؛ خود به عنوان طلای پاک ارزش و اهمیت فوق العاده‌ای دارد.

صهیونیست‌ها دائما همانند زنبور انگلی به دنبال کسب منافع قومیتی و نژادی خود هستند و می‌دانند منطقه خاورمیانه فوق العاده از حیث استراتژیک مهم است چرا که به عقیده‌ی «سرمکیندر» و دیگر جغرافیدانان؛ سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا از جزائره جهانی هستند و محور مرکزی این جزائر را «هارتلند، قلب جهان» می‌نامند. به عقیده آنها هر کس در سال های آینده قلب جهان را تصرف کند مطمئناً بر جهان حکم رانی خواهد کرد.
ایران، بازیگری انکارناپذیر در اقتصاد جهان

ایران به عنوان سرزمینی پهناور در خاورمیانه علاوه بر اینکه بخش مهمی از «قلب جهان» را تشکیل می‌دهد، ارتباط تنگاتنگی با شش حوزه ژئوپولیتیکی قفقاز و آناتولى، دریاى خزر، فلات ایران، آسیاى مركزى، دریاى عمان و اقیانوس هند و حوزه خلیج فارس دارد و همچنین مواهب عظیم طبیعى ایران كه تقریبا 11 درصد ذخایر نفتى جهان را در خود جاى داده و دومین منبع بزرگ گاز جهانى است ایران را به بازیگرى با نقش غیر قابل انكار در عرصه اقتصاد جهان تبدیل كرده است. از سوی دیگر نقش کلیدی در امر سیطره بر «قلب جهان» سبب شده است چشم طمع صهیونیست‌ جهانی به این سرزمین زرخیز آشکار گردد.

تاراج مذهب در عصر پهلوی

در عصر پهلوي دوم، فرقه‌ي بدعت‌گذار مذهبي كه به طور كامل در خدمت اهداف و مقاصد يهود قرار داشت، بهائيان بودند. به طوري كه حضرت امام خميني (ره) از آنان به عنوان «عمال اسراييل» ياد مي‌كند . و پيوسته خطر حضور آنان را به علماي اسلام و طبقات مردم يادآوري مي‌نمايد.

از ديدگاه حضرت امام (ره) سازمان بهاييت در ايران، در حكم جاسوس اسرائيل در منطقه بوده و در اصل براي شكستن نفوذ مذهب شيعه و روحانيت به وجود آمده بود. به همین جهت بارها شاه را به جهت اين كه با اسرائيل ارتباط دارد و مايه سرافكندگي ايران در جهان اسلام شده است، سرزنش مي‌كردند.

صهیونیسم جهانی دولت بی اصل و نسب و جعلی؛ اسرائیل را نگهبان و پاسبان منطقه خاورمیانه قرار داده و آنها نیز از هیچ گونه غصب، دزدی و فسادی فروگذاری نمی‌کنند و لحظه به لحظه آب تا خاک خاورمیانه را به تاراج می‌برند.

نویسنده: مجید رحیمی