صفحه اصلی ورود جستجو ارتباط با ما
امام حسين(ع):هركس از روى نافرمانى و معصيتِ خداوند كارى را انجام دهد، آنچه را آرزو دارد سريع تر از دست مى دهد و به چيزي که از آن ميترسد مبتلا مى گردد.

هفته‌نامه پرتو

 

شماره 862 هفته نامه پرتو سخن

چهارشنبه 26 اسفند 95

برای دریافت کامل هفته نامه، اینجا کلیک کنید

 

يادداشت

گفتگوی صمیمی دکتر رحیم پور با جوانان (بخش اول)
شاخص‌هاي انقلابي‌گري از نگاه امام خميني(ره)
بيانات ر‌هبر معظم انقلاب
محمدرضا باقرزاده
عبدالصالح شمس‌اللهي

پيوندها

   قبس

 

 

 

 

دکتر بی ریا: علمای انقلابی، واهمه ای از ریخته شدن آبروی خود در راه انقلاب و اسلام ندارند

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و به نقل از خبرنگار انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه امام خمینی(ره) حجت الاسلام والمسلمین دکتر بی ریا در میزگرد سیو دومین نشست انجمن فارغ التحصیلان موسسه اموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در مورد راهکارهای انقلابی ماندن حوزه سخنانی را بیان کرد.

دکتر بی ریا در این میزگرد با بیان اینکه قرآن بین آنهایی که مجاهدت می کنند و کسانی که هیچ حرکتی نمی کنند تفاوت قائل شده است، گفت: ما انقلاب را یک تحول به معنای از حالتی به حالت دیگر  در آوردن نمی دانیم که بگوییم یک عده ای میخواهند یک نوع شور و احساسی در جامعه بیاندازند و لذا حوزه انقلابی یعنی حوزه ای که این حالت را به وجود بیاورد.

وی با بیان اینکه اهداف عالی اسلام باید در انقلاب مد نظر باشد، تصریح کرد: یکپارچه جنب و جوش بودن و در حرکت بودن در راه خدا می شود انقلابی گری.

وی ادامه داد: انقلابی بودن یک درجه ای دارد،‌ طبعا افرادی که در درجات بالا هستند و جزو خواص دین می باشند باید حتما انقلابی باشند.

وی با بیان اینکه اگر نهادهای ایران را بسنجیم می بینیم که حوزه مادر انقلاب است، گفت: حوزه باید تداوم بخش انقلاب باشد و اگر سایر نهادها دچار روزمرگی شده یا حرکت آنها کند بشود، آسیب زیادی به انقلاب نمی رسد؛ ولی حوزه باید بصیرت افزایی بکند تا به کیان انقلاب آسیب نرسد.

دکتر بی ریا با تأکید بر اینکه باید کل حوزه، انقلابی باشد تصریح کرد: وجود علمای انقلابی در حوزه ضروری است تا وقتی که همه در خوابند آنها بیدار بوده و مواظب انقلاب اسلامی باشند و واهمه ای از ریخته شدن آبروی خود در راه انقلاب و اسلام نداشته باشند.

وی در ادامه گفت: انقلابی گری نه تنها ضرر به حوزه نمی زند بلکه باعث نشاط حوزه شده و زمینه ساز اسلامی سازی کشور خواهد بود.

دکتر بی ریا با اشاره به اهمیت و سختی انقلابی گری بودن گفت: حضرت علی(ع) علت اصلی عقب ماندگی جامعه اسلامی را تخاذل از نصرت حق و تخاذل توهین باطل می داند.

وی در ادامه گفت: اقدام نکردن و حرکت نکردن آسان بوده و به چشم نمی آید ولی انسانی که می خواهد انقلابی باشد و عمل کند مورد توجه قرار می گیرد و برای او ایجاد خطر خواهد شد.

دکتر بی ریا با توجه به روایت حضرت علی(ع) گفت: اگر حوزه علمیه خودش را به ولی فقیه وصل نکند به استکبار و دشمنان متصل خواهد شد و در زمین آمریکا بازی خواهد کرد.

دکتر بی ریا در پایان به روایتی از امام حسین(ع) در مورد اهمیت حفظ اسلام و اقدام برای ترویج اسلام اشاره کرد و ‌گفت: اگر کسی عملی انجام نمی دهد یا بخاطر ترس از مرگ،‌یا دوست داشتن دنیاست؛ لذا این انقلابی گری است که با فداکاری ، باعث حفظ اسلام می باشد.

گفتنی است سی و دومین نشست انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) امروز 19 آذر در سالن همایش های این مؤسسه برگزار شد.